İngilizce Hazırlık Sınıfları

Merkezimizde Zorunlu ve İsteğe Bağlı olmak üzere İngilizce hazırlık sınıfları açılmaktadır. Meslekte deneyimli hocalar eşliğinde uygulanan Hazırlık programı öğrencilere iyi bir temel kazandırdığı gibi merkezde açılan ileri seviye kurslar için de alt yapı oluşturur. Öğrenci mezun olduğunda iyi bir İngilizce becerisine sahip olur.

Mevcut durumda Fen Fakültesi İngilizce Matematik Bölümünü kazanan öğrenciler 1 yıl süreyle Merkezimizde Akademik Takvime paralel olarak haftada 24 saat ders İngilizce hazırlık dersleri almaktadırlar. Zorunlu hazırlık sınıfı öğrencileri için Muafiyet zorunluluğu vardır. İlk yıl Hazırlıktan geçemeyen öğrenciler puanları tutuyorsa Türkçe Matematik bölümüne geçiş yapabilirler. Puanı tutmayan öğrenciler için Hazırlık sınıfı için ikinci bir hak verilir. İki yılın sonunda geçemeyen öğrencilerin ilişiği kesilir. Her yıl Güz dönemi başında Muafiyet sınavı yapılır: Bu sınava ilk kayıt yaptıran ve önceki yıl Hazırlık sınıfını geçemeyen öğrenciler katılabilirler. Muaf olanlar Fakültesine bildirilir ve bölüm derslerine devam ederler, muafiyet hakkı kazanamayan ve hazırlık sınıfı okumak isteyenler iki dönem ders alırlar ve sene sonunda Final sınavına girerler.

Üniversitemizin İngilizce eğitim veren lisans veya yüksek lisans seviyesindeki bölümlerinde okuyan uluslararası öğrenciler için de Hazırlık sınıfı açılmaktadır.

Üniversitemizi kazanan öğrencilerden kayıt esnasında isteğe bağlı İngilizce Hazırlık sınıfı okumayı tercih edenler için yine Güz dönemi başında Hazırlık sınıfına seçme sınavı yapılmaktadır. İsteğe bağlı Hazırlık sınıfı okumaya hak kazanan öğrenciler için de haftada 24 saat olmak üzere hazırlık sınıfı programı uygulanır. İsteğe bağlı hazırlık okuyan öğrenciler bir yılın sonunda başarılı olsun ya da olmasın kendi bölümlerine devam ederler. Hazırlık sınıfını geçen öğrenciler mezun olduklarında Diploma ve transkriptlerinde hazırlık sınıfını başarıyla tamamladığı belirtilir.

Dil Merkezimiz alt yapısı ve deneyimiyle talep edilmesi halinde Üniversitemizin farklı bölümlerine de İngilizce Hazırlık Programı uygulayacak kapasite ve yeterliliktedir.